STUDIUM SPORTU NA STŘEDNÍ A VYSOKÉ ŠKOLE

golf-academy

Vážení rodiče,

přesto, že se u většiny dětí jedná o předčasnou zprávu, dovoluji si Vás informovat o možnostech studia sportu na středním resp. vysokoškolském stupni v ČR i v zahraničí.

Kvalitní vzdělávání s možností budoucího uplatnění v oblasti sportu je v současné době stále popelkou na českém trhu, nicméně podle zahraničních zkušeností se jedná o perspektivní a vyhledávané zaměstnání. I z tohoto důvodu podniká řada sportovních organizací a zastřešujících orgánů kroky vedoucí ke změně tohoto neutěšeného stavu.

Česká unie sportu (www.cus.cz), která je největší českou sportovní organizací (nástupnická organizace ČSTV) založila Vyšší odbornou školu (www.vos-cus.cz), která každoročně přináší řadu novinek např. pro školní rok 2016/2017 kromě možnosti pokračování studia na bakalářských oborech Vysoké školy finanční a správní, mohou studenti nově kromě Managementu sportu studovat také obor Wellness specialista. Česká unie sportu se rozhodla nově podporovat sociálně slabé, aktivní a profesionální sportovce a startuje tak hned několik stipendijních programů, na které spolek vyčlenil finanční prostředky.

Nově byl vytvořen Projekt První kariéra, který umožní studovat a zároveň bojovat o svoje místo na výsluní vrcholového sportu. A pokud se to nepodaří, získá v tomto období alespoň vzdělání, které mu umožní snadněji se zapojit do běžného života. Program je koncipovaný tak, aby zohledňoval nároky a požadavky tréninků i soutěží.

Tento a jemu podobné programy poskytují šanci všem dětem, studentům i jejich rodičům, kteří vnímají sport jako nedílnou součást běžného života, zdravého životního stylu či rozvoje vrcholového sportu.

Další možnost studia již řadu let zajišťuje agentura Sport&university ve spolupráci s Ambasádou USA v Praze, která pro všechny zájemce o studium na univerzitách v USA pořádá bezplatné semináře, kde zástupci agentury prezentují veškeré základní informace o studiu a možnostech získání akademických a především sportovních stipendií na univerzitách v USA. Bližší informace naleznete na stránkách www.stipendia.cz.

Informace o studiu ve formátu PDF a pro tisk ZDE.

VOS CUS