BUDUVASIMPRUVODCEM SLOGAN

 

10 důvodů proč hrát golf

  •  Důvod č.1  Golf lze hrát v každém věku.

lindaset5

Golf je možné hrát od zhruba 4 let bez omezení horní věkové hranice. Na rozdíl od jiných sportů zde nejsou prioritní fyzické dispozice, ale pouze celková fyzická pohoda. Golf rovnoměrně zatěžuje pohybový aparát člověka a prospívá jeho vývoji či udržování kondice. V amatérské podobě nevyžaduje žádné extrémní vypětí či přepínání netrénovaného svalstva a výsledkem hry může být jen lehká a zdravá únava. Pozitivem je i to, že nehrozí žádný úraz jako v jiných sportech. Zajímavostí je, že hráči nad 55 a 70 let se sdružují v kategoriích seniorů a superseniorů a pořádají vlastní soutěže, které jsou mladým zapovězeny.
  • Důvod č.2  Golf je hra i sport.

Golf podporuje sociální vazby i individuální či týmovou soutěživost, přičemž nabízí širokou škálu soutěžních formátů, od soutěží jednotlivců, přes hru dvojic, družstev, soutěží o nejlepší míč či soutěží s možností volby výhodněji umístěného míče až po řadu zábavných formátů, které oživují konvenční způsoby hry. Je-li hráč unaven nebo nechce-li být rušen, můžete v klidu trénovat v okolí klubovny.

 • Důvod č.3  Golf je rodinnou aktivitou.
Golf umožňuje to, co málo jiných sportů a to, že na něj můžete vyrazit kdykoliv, jako celá rodina. Díky roky odzkoušenému systému golfových hendikepů spolu mohou hrát muži i ženy, bez omezení věku či golfové výkonnosti, začátečníci i dlouholetí hráči, přičemž každý má šanci na vítězství. Golf je opravdu většinou rodinnou sportovní aktivitou, neboť se časem k manželovi přidá manželka, k ní děti, přijde se podívat děda s babičkou, jak vnuk či vnučka hrají, od nich se to dozví teta se strýcem, kteří pošlou na trénink své děti a tak to jde stále dokola.
   • Důvod č.4  Golf pro zdraví

Chůze hlavní pohybovou složku golfu a pro člověka je nepřirozenějším pohybem. Navíc je golf provozovaný v přírodě, na čerstvém vzduchu a v uklidňující zeleni. Golf poskytuje i duševní rovnováhu, neboť každý hráč brzy pozná, že případný vztek i přechodné rozladění z pokažené rány negativně ovlivňuje i další hru a proto je potřeba se jich vyvarovat.

    • Důvod č.5  Hendikepový systém
Golfu je vzhledem k hendikepovému systému určen pro soutěžení hráčů rozdílné výkonnosti, aniž by byl kterýkoliv z nich znevýhodněn. Hendikep každého hráče je automaticky upravován na základě jeho okamžité výkonnosti. Čím má hráč nižší hendikep, tím je jeho výkonnost vyšší.
     • Důvod č.6  Neexistují dvě stejné hry

Na světě neexistuje hráč, který by byl schopný zahrát dvě stejné hry. Každá hra je originální a právě rozmanitost je jedním ze základních prvků atraktivity golfu. Žádná dvě golfová hřiště nejsou stejná, ale i stejné hřiště se den po dni mění – tráva povyroste, fouká vítr nebo naopak je úplné bezvětří, jednou hrajete z rána za rosy, podruhé odpoledne za slunce, jindy v dešti a největší nadšenci i ve sněhu. Jediné golfistům zapovězené počasí je bouřka, při níž hrozí blesky a právě to je doba určená k oddychu a posezení v klubovně.

      • Důvod č.7  Samoregulace.
Golf je férový a jeho pravidla platí v téměř nezměněné podobě více než 3 století. Vzhledem k tomu, že se jedná o samoregulační hru (každý je sobě i rozhodčím), bylo by podvádění velice snadné, ale ten, kdo by to udělal, by zcela jistě ztratil dobré jméno mezi ostatními golfisty a navíc by znevýhodnil sám sebe, neboť by jeho zapsaný hendikep neodpovídal jeho výkonnosti a soutěžení by pro něj bylo obtížnější. I proto je častým soupeřem hráčů jejich vlastní psychická pohoda, rozpoložení a morálka.
       • Důvod č.8  Společenský aspekt.

Golf spojuje lidi, dává možnost navazovat nová přátelství, poznávat spoluhráče i partnery. Každá golfová hra je dostatečně dlouhá k tomu, abyste poznali spoluhráče, potkávali se s cizími hráči, popovídali si o zálibách či pracovních záležitostech. Golf bourá bariéry mezi lidmi a vytváří nová přátelství, která často přetrvávají řadu let či po zbytek života. Nové hráče většinou přivedou příbuzní, známí, kamarádi, které si již golfová hra podmanila, ale ani „single" hráči nejsou výjimkou, a to bez ohledu na jejich věk.

        • Důvod č.9  Golfové cestování.
Golf umožňuje cestovat a poznávat nová místa jak v tuzemsku, tak v cizině. Dnes již neexistuje žádný kout naší republiky, v němž by nebylo golfové hřiště. Každé hřiště je originální, respektuje krajinu a předkládá hráčům nové výzvy. Stejné či větší možnosti poskytuje blízké i vzdálené zahraničí, které disponuje nepřeberným množstvím golfových resortů, špičkových hotelů i služeb. Existuje řada cestovních kanceláří, zaměřujících se na golfovou klientelu, které splní téměř jakákoliv přání ve všech cenových relacích
         • Důvod č.10  Golf není drahý.

Traduje se, že golf je drahá záležitost. Opak je pravdou. Golf je nízkonákladový sport, kde s padesátikorunou můžete hrát od svítání do soumraku. Golf není kuriozita vyhrazená omezenému okruhu vyvolených, ale masový sport, který je v řadě zemí provozován jako lidová zábava. V případě, že si golf chcete vyzkoušet, nepotřebujete ani žádné vlastní vybavení, neboť kluby jsou na nově příchozí hráče připraveny. Tréninkové hole i tréninkové míčky si lze zapůjčit i bez předchozí rezervace a pokud se po čase hráč rozhodne pořídit si vlastní golfový set (14 holí), lze jej koupit i s bagem k jejich přenášení do 5 tisíc korun.

 

golfmostlogo

 

...a protože jsem mosteckou patriotkou, předkládám Vám i 10 důvodů, proč hrát golf právě v Mostě

 

 • 1. Stabilita a tradice. Jedná se o nejstarší golfové hřiště a klub v Ústeckém kraji, který je plnohodnotným členem České golfové federace
 • 2. 9ti jamkové hřiště, normované pro oficiální soutěže
 • 3. Více než 400 členů, domácí a přátelská atmosféra v klubu, aktivní klubový život a pravidelné soutěže. Nadstandardní informační servis, kterým je každý člen individuálně informován o všech turnajích a jiných významných akcích ve svém e-mailu
 • 4. Prioritní zaměření na celou rodinu a mezigenerační spojení
 • 5. Tréninkové plochy a cvičná jamka, na které lze pro začátečníky simulovat hru na skutečném hřišti. Možnost zapůjčení tréninkových golfových holí a tréninkových míčků, přičemž vstup na tréninkové plochy není zpoplatněn.
 • 6. Dětské tréninkové skupiny, spolupráce s mateřským centrem, Střediskem volného času v Mostě, mateřskými, základními i středními školami. Jedno ze tří hřišť v ČR, které je certifikované pro golfovou výuku nejmenších dětí v systému SNAG GOLF
 • 7. Rozvojový potenciál a příznivá cenová politika
 • 8. Příznivé klimatické podmínky, které umožňují venkovní hru téměř po celý rok. V období, kdy jej nelze hrát i vlastní golfový simulátor v příjemném prostředí, s posezením a možností pořádat společenská setkání či sportovní soutěže.
 • 9. Bezprostřední dostupnost z kterékoliv části města (na golf si lze odskočit i během polední přestávky)
 • 10. První a prozatím jediný golfový klub ČR, certifikovaný podle normy ČSN EN ISO 9001:2009
 •  

patka