BUDUVASIMPRUVODCEM SLOGAN

 

Golf jako pohyb = Prevence demence

lindaset5Nemoci přibývají, lidé se málo hýbou. Jste ve středním věku a také to na sobě pozorujete? Pokud ano, jste adepty na zahájení golfové přípravy. Ovšem jen do určité doby a proto čtěte pozorně následující řádky….

Zejména lidé středního věku, kteří v současné době nejsou vyznavači sportovních ani volnočasových aktivit a sport je jim nejbližší na televizní obrazovce jsou v největším ohrožení.

Z čísel, která zveřejnily americké a německé úřady vyplývá, že stárnoucí lidská populace v rozvinutých zemích čelí hrozbě dramatického růstu demence, kterou v 70 procentech způsobuje dosud neléčitelná Alzheimerova nemoc. Experti tvrdí, že pro prevenci je důležitá fyzická aktivita ve středním věku. Například Spojené státy mají nyní 5,3 miliónu nemocných, z nichž 84 tisíc na následky každoročně umírá. Jde přitom z 67 procent o lidi, kteří byli ve středním věku fyzicky málo aktivní (zdroj: Annals of Internal Medicine).

Je tedy zřejmé, že golf může prospět nejen tělu, ale i duchu a pokud na sobě dosud nepozorujete výše uvedené příznaky, neváhejte zavolat, přijít a včas s golfem začít.

 

patka