BUDUVASIMPRUVODCEM SLOGAN

 

Jak začít s golfem

Zřejmě nebude existovat golfista, který by zpochybnil, že jediná správná a efektivní cesta je začít s trenérem, jehož pomoc je na začátku takřka neodmyslitelná – správný postoj a držení hole, nápřah, impakt a prošvih jsou základní stavební prvky budoucí golfové hry. Pokud některý z adeptů golfu tuto fázi podcení, bude jen těžko odstraňovat špatné návyky, které si vytvoří. Přítomnost trenéra je při prvních golfových krůčcích nejen doporučením, ale i nutností.lindabag

 

Často se mě klienti ptají, zda začít individuálně nebo ve skupině. Odpověď je jednoznačná – individuálně. Jen při individuálním tréninku Vám mohu věnovat plnou pozornost, nemusím odbíhat k jiným klientům a Vy se vyvarujete sledovat, jak ostatní hrají. Zaměřte se jen na sebe, ušetříte si nervy, čas i peníze. Skupinový trénink má sice výhodu v nižší ceně, ale trenér se může každému účastníkovi tréninku věnovat pouze několik minut, což významně snižuje efektivitu výuky.

 

Pokud si osvojíte základní pohybové návyky a principy golfového švihu, může být četnost dohledu nižší. V tomto okamžiku nastává čas na skupinový trénink, avšak skupina by neměla čítat více než 3 lidi. Zcela ideální je v tomto případě, pokud se jedná o rodinné příslušníky, které pojí společná snaha naučit se golf nebo vylepšit svou golfovou výkonnost. Trénink se neomezuje pouze na odpalování míčku, ale je vhodné si technice následně promluvit – není lepší stav, než když si po tréninku, v rodinném kruhu proberete, komu co šlo, kdo jaké udělal chyby a jak na to. Víc hlav víc ví, víc očí víc vidí a více uší více slyší.

 

Po osvojení si základních dovedností a golfových pravidel, včetně zásad bezpečnosti při pohybu na hřišti získáte osvědčení o tzv. Místní herní způsobilosti, které Vám umožní hrát samostatně na mosteckém hřišti. Pokud si dostatečně osvojíte golfové dovednosti a složíte zkoušku golfové způsobilosti, která se dříve nazývala „Zelená karta“, získáte hendikep (HCP) 54, stanete se opravdovými golfisty a můžete hrát na většině hřišť u nás i v zahraničí.

 

S přibývající zkušeností se Vás HCP bude automaticky snižovat a Vy bude stále lepšími a lepšími hráči.

patka