BUDUVASIMPRUVODCEM SLOGAN

 

Léto nebo zima?

letodozimy

Další častou otázkou je, zda s golfem začít v létě nebo v zimě. Odpověď je opět jednoduchá. Golf není sezónní sport, ačkoliv se to může na první pohled zdát. V období příznivého počasí je možné trénovat na venkovních plochách a s příchodem mrazů či sněžení se přesunout do vnitřních prostorů.

K zimní přípravě již mnoho let slouží tzv. „indoory", tedy zařízení, která simulují venkovní prostředí. Zimní příprava má v komplexu tréninkového procesu nezastupitelné místo a je vysoce efektivní. Již řadu let využívám mostecký golfový simulátor (je umístěný v bývalém Klubu železničářů v Mostě) k zimnímu trénování dětí a jejich výkonnostní posun je na jaře zcela neoddiskutovatelný.

Golfový národ bude vždy rozdělený na příznivce a odpůrce indoorů, ale jejich legitimita je zřejmá. Golfový simulátor poskytuje každému hráči okamžitou představu o právě provedené ráně. Na monitoru počítače ihned zjistíme rychlost hole, rychlost míčku, vychýlení hole, úhel odpalu, vzdálenost letu míče i další užitečné informace, díky kterým je možné provádět potřebné korekce a to až do dosažení bezchybného švihu.

indoor

Na golfovém simulátoru není potřeba nikam přecházet a připravovat se o drahocenný čas. Vše máme na jediném místě a trénink bez námahy a u kafíčka má také svá pozitiva.

patka