BUDUVASIMPRUVODCEM SLOGAN

 

Golfové kuriozity...

Jako v každém sportu jsou i v golfu věci běžné a věci kuriózní, které slouží spíše k pobavení nebo významnému odlišení se jedinců od ostatních. Mezi kuriozity můžeme zahrnout i některé seriozní rekordy z golfového světa, tak tady jsou:

Zatímco průměrný hráč odpálí za hodinu na drivingu přibližně sto míčků, Američan Nigel Mangan jich zvládl během šedesáti minut odehrát 840. Odpalovat jednu ránu za druhou vydržel dvanáct hodin, celkem spotřeboval 7.721 balónů.

Ve Španělsku se sešlo na jediném golfovém hřišti 1.873 golfistů, aby všichni najednou odpálili míček. Hráči se rozmístili po golfovém hřišti a čekali na tři sirény – na první se připravili na své místo, na druhou zaujali základní postoj a na třetí odpálili.

Kolik hráčů se může zúčastnit jediné golfové lekce? Číňan Zhang Lianwei trénoval najednou 632 golfistů. Během patnácti minut jim vysvětlil golfové základy, potom s nimi pracoval na švihu a na konci lekce všichni společně odpálili.

Opravdu netradiční golfový turnaj se konal v Gunsan Country Clubu v Jižní Korey. Golfisté se nesnažili zahrát co nejméně ran, ale pokořit co nejvíce jamek. Na turnaj se přihlásilo 94 týmů, během čtyřiadvaceti hodin hráči obešli 6.974 jamek.

Nejdelší golfové týčko měří 8,13 metrů.

Největší golfové vozítko je 6,68 metrů dlouhé, 1,4 metrů široké a 2,24 metrů vysoké. Bylo vyrobeno v Hongkongu a místo golfistů vozí knížky – slouží totiž jako pojízdná knihovna.

Nejdelší drive zahrál v roce 1974 profesionální golfista Mike Austin, na turnaji U.S. National Senior Open v Las Vegas, kde odpálil 471 metrů. Legendární ránu zahrál Austin ve čtyřiašedesáti letech.

Nejdelší Hole-in-One je připisován Robertu Miterovi, měřil neuvěřitelných 408 metrů. Mitera se trefil z odpaliště přímo do jamky v roce 1965 na desáté jamce hřiště Miracle Hills.

Nejdelší proměněný putt zahrál Fergus Muir, jeho úder byl dlouhý 114 metrů.

Tactu Golf Club in Morococha v Peru je nejvýše položeným golfovým hřištěm, rozprostírá se 4.369 metrů nad mořem. Nejníže položeným hřištěm je zase Furnace Creek Resort, nachází se 66 metrů pod mořskou hladinou.

Nejdelší golfové hřiště je v Austrálii, jmenuje se Nullabor Links a měří včetně přejezdů mezi jamkami 1.365 kilometrů.

Nejdelší jamka se nachází v Satsuki Golf Club v Japonsku a je dlouhá 831 metrů.

Největší green vznikl v International Golf Club in Massachusetts s rozlohou 2.601 metrů čtverečních.

Nejdelší 3 parová jamka je dostupná pouze vrtulníkem v Legend Golf & Safari Resort a je neuvěřitelných 462 metrů nad greenem, zatímco vodorovná vzdálenost z odpaliště činí 280 metrů.

 

Ostatní kuriozity v obrázcích:

 

Mezi golfové kuriozity patří i větší či menší golfové nehody, neboť jsou mimořádné a stávají se pouze za kuriózních situací:

 

patka